ABC Hakkında

Merkezi Gent, Belçika'da bulunan Anglo Belgian Corporation, neredeyse yüzyıllık bir motor yapım uzmanlığına sahiptir. Şirket, ilk lisanslı Rudolf Diesel motorunu kurduktan hemen sonra, 1912 yılında bir grup Belçikalı girişimci tarafından kuruldu.

İki dünya savaşında satış ve ticaret olanaklarının azalmasına rağmen, ABC faaliyetlerine devam etti. Bu dönemlerde üretim seviyesi düşük olduğundan, gelecekle birlikte araştırma ve tasarım için çok zaman harcandı. DU motor serisine dayanan bir halef kısa bir süre sonra tasarlandı ve doğal olarak aspire edilen versiyon için DX adını aldı. Turbo kompresörden sonra gelen havanın bir intercooler vasıtasıyla soğutulmasıyla, aynı motorun gücü iki katına çıkarılabilir, doğal olarak aspire edilen motora kıyasla bu motor hattı DXC olarak adlandırılır.

1980'lerden bu yana, şirket dünya çapında denizcilik, çekiş, elektrik üretimi uygulamaları ve anahtar teslimi elektrik santralleri için orta hızlı, dört zamanlı dizel motorlar tasarlayıp üretmektedir. Özel sermayeli holding OGEPAR'ın sermaye enjeksiyonundan sonra, ABC yeni DZC motor hattını başarıyla başlattı. On yıl sonra, bu DZC ürün yelpazesini 5.000 HP'ye kadar çıktılı V12 ve V16 motorlarla genişlettik.

Devam eden yenilikler Anglo Belgian Corporation'ı bugünün küresel enerji endüstrisi için jeneratör setlerinin yanı sıra Diesel, HFO ve çift yakıtlı orta hızlı motorların önemli üreticilerinden biri haline getirmiştir. Anglo Belgian Corporation, emisyonları önemli ölçüde azaltırken daha fazla güç sağlayan ve daha az yakıt kullanan daha verimli motorlar geliştirmeye devam etmektedir.

Büyüyen kurulu bir sistem, tüm dünyada mevcut fabrika onaylı servis teknisyenleri tarafından desteklenen 120'den fazla ülkede referanslar sağlar.

ABC Dizel Motorlar - Önce güvenilirlik.